AniFilm 2015 - od 5. do 10. května

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 06, který se bude v Třeboni konat od 5. do 10. května 2015. Levné ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu U Čápa, nedaleko centra města. Festival je skvělý také pro děti, které zde mohou bezplatně shlédnout spoustu pohádek a animovaných filmů. Přijeďte s nimi na celý týden či jen víkend.

Program Anifilmu 2015

Večerní promítání na náměstí

 • Úterý 5. května - Náměstí 21:00 Škatuláci (USA, 2014)
 • Středa 6. května - Náměstí 21:00 Rybí animovaná polévka na náměstí
 • Čtvrtek 7. května - Náměstí 21:00 Tučňáci z Madagaskaru (USA, 2014)
 • Pátek 8. května - Náměstí 21:00 Velká šestka (USA, 2014)

Akturální program

Festival představuje aktuální trendy, postupy, technologie a animační techniky. Podporuje rozpracované či zcela nové animační projekty, jejich tvůrce, producenty a distributory. Poskytuje prostor pro pozitivní konfrontaci a navazování nových kontaktů mezi filmovými profesionály z celého světa.

Je určen tvůrcům a filmovým profesionálům, studentům, pedagogům, filmovým teoretikům a všem fanouškům animované tvorby včetně dětí. Anifilm chce dlouhodobě reprezentovat a propagovat Českou republiku, Jihočeský kraj a město Třeboň ve světovém kontextu.

Pořadatelem mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm je Anifilm, nezávislá filmová společnost založená v roce 1997.

Které filmy budou v roce 2015 v Třeboni soutěžit?

Jsou to filmy, kde se i střetnou větší produkce se zvučnými hollywoodskými jmény i komerčnějším potenciálem s tituly nezávislých umělců.

Celovečerní soutěž filmů pro dospělé letos hostí velmi očekávané tituly:

 • Jedním z nich jsou Šutry v kapsách od lotyšské animátorky Signe Baumane tvořící v prostředí nezávislé newyorské scény. Biografický film plný metafor zachycuje její boje s depresemi.
 • Pod dalším soutěžním titulem Prorok (adaptace knihy Kahlila Gibrana) je podepsáno hned devět slavných režisérů animovaného světa (mj. Bill Plympton, Joan C. Gratz, Joann Sfar, Nina Paley, Tomm Moore). Na filmu je zainteresována i herečka Salma Hayek, která ho produkovala a zároveň se s Alfredem Molinou a Liamem Nessonem podílela na dabingu.
 • Soutěžit bude i španělský hororový film Posedlý, který vyniká nezvykle propracovanou plastelínovou animací a pro celovečerní animovaný film netradičním tématem.
 • Také nás v Třeboni čeká jedna světová premiéra, a to nejnovějšího loutkového díla nazvaného Malá z rybárny od výrazného výtvarníka a režiséra Jana Baleje. Zkušený tvůrce nezaměnitelných loutek sáhnul pro inspiraci k H. Ch. Andersenovi.
 • Posledním z pětice je česká premiéra lucemburského povídkového počinu Podivuhodné příběhy, která je inovativní adaptací textů Edgara Allana Poea. Mezi herci, kteří propůjčili svůj hlas poeovským postavám, je například Guillermo del Toro, Christopher Lee i Roger Corman.

Své české premiéry se v kategorii určené dětem dočkají

 • kultovní Mumínci na riviéře. Snímek plně ctí výtvarný projev spisovatelky a ilustrátorky Tove Jansson i její laskavý humor a je tak „poctivou“ adaptací, která potěší všechny příznivce mumínků.
 • O cenu se bude ucházet také irské studio Cartoon Saloon a jejich nejnovější snímek Píseň moře vyprávějící příběh o dívce, která je poslední z tuleních víl.
 • V soutěži pro dětského diváka uvedeme také poutavý japonský snímek Giovanniho ostrov se zvláštním uznáním poroty na festivalu v Annecy, který zachycuje události po druhé světové válce, kdy malý japonský ostrov obsadili Sověti.
 • Soutěžit bude i další japonský film Příběh o princezně Kaguje, který byl nominován na Oscara.
 • Posledním zástupcem v soutěži je výtvarně svérázný, atmosférický švédský snímek Cesta do říše Krále peří ztvárněný 3D animací.

Stránky festivalu: www.anifilm.cz

Rezervace ubytování

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, můžete si ho ihned rezervovat prostřednictvím tohoto formuláře nebo telefonicky na 721 947 621.

Těšíme se na Vás, Hana a Zdeněk Hamrovi.

 

Kalendář akcí 2019

Kulturní akce, divadla, koncerty a výstavy v Třeboni.

více

Jsme na FACEBOOKU

Sledujte nás na FACEBOOKU a nepřijdete o žádnou novinku z Třeboně!

Virtuální prohlídka penzionu

Připravili jsme pro Vás virtuální prohlídky penzionu. Během pár minut si můžete projít celé ubytování.více

Pronájem chaty

Pronájem chaty nedaleko Třeboně. Přijeďte na Třeboňsko a užijte si dovolenou na chatě uprostřed jihočeských lesů.

VOLNÉ TERMÍNY

více
Ubytování Třeboň - levné ubytování v TřeboniPenzion Třeboň U ČápaUbytování Třeboň - penzion U Čápa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím