Cyklostezka Greenway - Rožmberské dědictví

Cyklostezka Greenways, z Prahy do Vídně, je síť cyklostezek a cyklotrastras pro cyklisty, pěší turisty, vodáky nebo jezdce na koních.

Třeboňskem vede červená stezka, pojmenovaná Greenway Rožmberského dědictví. Od hlavní zelené stezky se odděluje za Táborem a vede dále po cyklostezce č. 12. Prochází obcemi Želeč do Zálší, kde se napojuje na cyklostezku č. 1133, která vede do Veselí nad Lužnicí.

Po trase č. 1034 pokračuje z Veselí, vede kolem rybníků Nadějské soustavy: Naděje, Dobrá vůle, Víra a Blaník. Za obcí Klec se napojuje na cyklostezku č. 1170, která vede do městečka Lomnice nad Lužnicí. Z Lomnice se vydáte po trase č. 122, kolem rybníka Dvořiště do obce Kolný, kde se Greenway napojuje na trasu č. 1054 do obce Lhotice k Horusickému rozcestí. Odtud vede po trase č. 1056 do Hluboké nad Vltavou.

Zde můžete navštívit zámek Hluboká nad Vltavou nebo Zologickou zahradu Ohrada.

Hluboká nad Vltavou

Z Hluboké nad Vltavou pokračuje Greenway po cyklotrase číslo 12 přes České Budějovice, Český Krumlov, Rožmitál na Šumavě až do vesnice Trojany, kde je přejezd na trasu číslo 34. Po ní vede dále přes Rychnov nad Malší až do Leopoldova, kde odbočuje na trasu 1193. Po této trase pokračuje až do Pohorské Vsi, kde opět odbočuje na cyklostezku číslo 1191 a vede do obce Benešov nad Černou.

Tam je další odbočka na trasu 1187 (kolem říčky Černá) a stezka pokračuje až k Mlýnskému Vrchu. Zde se napojuje na stezku číslo 34 a vede přes Dobrou vodu až do obce Nové Hrady.

Tam si můžete prohlédnout hrad Nové Hrady nebo odbočit na naučnou stezku s názvem Paměti Novohradska

Nové Hrady

V Nových Hradech Greenway pokračuje po stezce číslo 1050 do Jílovic, odkud vede po cyklotrase číslo 1034 přes Kojákovice a Domanín do Třeboně. Tam se napojuje u největšího českého rybníka Rožmberk na cyklostezku číslo 1035, která vede po hrázi tohoto rybníka. Asi 1,5 km za obcí Smítky trasa odbočuje doleva po modré turistické značce na Novosedly nad Nežárkou, kde se opět napojuje na cyklostezku číslo 1170.

Odtud pokračuje do obce Jemčina, kde si můžete prohlédnout zámek Jemčina, a také zde Greenway od­bočuje doprava a vede dále po silnici na Hatín a Buk až do Jidřichova Hradce.

Zde se opět napojuje na hlavní Zelenou stezku Greenways Praha – Vídeň.

zdroj: www.trebonsko.cz


Jsme na FACEBOOKU

Sledujte nás na FACEBOOKU a nepřijdete o žádnou novinku z Třeboně!

Virtuální prohlídka penzionu

Připravili jsme pro Vás virtuální prohlídky penzionu. Během pár minut si můžete projít celé ubytování.více

Pronájem chaty

Pronájem chaty nedaleko Třeboně. Přijeďte na Třeboňsko a užijte si dovolenou na chatě uprostřed jihočeských lesů.

VOLNÉ TERMÍNY

více
Ubytování Třeboň - levné ubytování v TřeboniPenzion Třeboň U ČápaUbytování Třeboň - penzion U Čápa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout