Zámek Jindřichův Hradec

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice.

S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v r. 1950.

Z historie zámku

V držení panského sídla i města se za sedm staletí vystřídaly generace tří předních šlechtických rodů. Páni z Hradce, Slavatové i Černínové z Chudenic se svým vysokým politickým a společenským postavením podíleli na utváření osudů celé země a adekvátní kulturní ovzduší se projevilo i v podobě jindřichohradeckého hradu a zámku, svou výstavností srovnatelné s dobově nejvyspělejší evropskou architekturou

Současnost zámku

V letech 1976 - 1993 prošel hrad a zámek generální opravou a postupně byl celý zpřístupněn veřejnosti. Návštěvníky očekávají tři prohlídkové trasy, rozdělené podle jednotlivých stavebních etap. Prostory hradu a zámku často ožívají divadelními představeními, koncerty a dalšími akcemi, které z něj vytvářejí i pro současnost významné kulturně společenské centrum.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec
377 01 Jindřichův Hradec
Tel.: +420 384 321 279
www.zamek-jindrichuvhradec.eu

Nejlepší akce v Jindřichově Hradci

 • Concertino Praga patří k nejprestižnějším hudebním počinům v České republice. Tato mezinárodní rozhlasová soutěž Českého rozhlasu mladých hudebníků z celého světa již více jak 40 let vrcholí jihočeským červnovým festivalem vítězů a laureátů.
 • Opera na zámku - koná se poslední prázdninový víkend, pod širým nebem na třetím nádvoří Státního hradu a zámku. Můžete zde vidět členy Opery Národního divadla, v jejichž podání jsou návštěvníkům servírována nejznámější operní díla.
 • Den města - městské slavnosti konané tradičně v červnu, po celém městě a především do areálu Státního hradu a zámku můžete prožívat historii a gastronomii města. Součástí je také předání ocenění nejúspěšnějším jindřichohradeckým žákům a studentům.
 • Folková růže - několikadenní červencový festival konaný na hlavní scéně na III.zámeckém nádvoří, ale i na dalších místech, jako je Kaple sv.Maří Magdaleny nebo atrium Muzea Jindřichohradecka.
 • Hromadná jízda na kolech - odehrává se v měsíci říjnu.
 • Advent na zámku - v průběhu jednoho prosincového víkendu můžete ochutnat dobové pokrmy i nápoje, shlédnout živý betlém nebo provoz proslulé Černé kuchyně.

Co v Jindřichově Hradci můžete ještě navštívit

 • Jindřichohradecká úzkokolejka - cesta parním vláčkem, tratě Jindřichův Hradec - Nová Bystřice i Jindřichův Hradec - Obrataň. Jízdu stoletým historickým parním vlakem do České Kanady si nenechte ujít.
 • Expozice letecké bitvy nad Jindřichovým Hradcem
 • Večerní toulky bájným Hradcem - poutavou hranou formou přiblíží některé méně známé legendy a zajímavé události či osobnosti, které se váží k Jindřichovu Hradci. Letní série 2014: 28. června, 4., 6., 11., 12., 18., 20., 24. a 27 července, vždy od 21.00 hodin.
 • Aqua světelná show sv. Florián v Jindřichově Hradci (Obchodně - medicínské centrum sv. Florián, Růžová 41) - světelné efekty, videoprojekce a obrazce tvořené kapkami padající vody s tóny působivé hudby. Celý rok, pondělí - neděle 09:00 - 19:00, vstup zdarma.
 • Plavecký bazén a venkovní aquapark

Penzion Třeboň U Čápa - rodinné a levné ubytování Třeboň

 

 

 

 

+420 721 947 621

 

 

penzionucapa@centrum.cz

Pod Kopečkem 526/II

379 01 Třeboň

mapa - trasa kudy k nám

IČO: 102 93 183

DIČ: CZ5710090738

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout