Středověký klášter Zlatá Koruna

Obec Zlatá Koruna se nachází na úpatí hory Kleť mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Ve Zlaté Koruně se nachází významný bývalý středověký klášter stejného jména, který také obci dal jméno.

Legenda o založení Zlaté Koruny praví, že když měl roku 1260 český král Přemysl Otakar II. svést  důležitou bitvou u Kressenbrunnu (dnes Groißenbrunn v Dolním Rakousku) proti uherskému králi Bélovi IV., prosil Boha, aby mu bylo dopřáno tuto bitvu vyhrát. Za to, že se tak stane slíbil vést lepší život a mimo jiné se také zavázal slavným slibem, že ke cti Boží a Panny Marie  nechá postavit nový klášter.

Přemysl Otakar bitvu opravdu vyhrál a svůj slib dodržel. Již roku 1263 nechal založit cisterciácký klášter, který nazval Svatá trnová koruna. Důvody pro založení kláštera však byly zároveň i politické. Nový klášter měl zamezit případné rozpínavosti rodu Vítkovců, kterým patřil nedaleký Český Krumlov.

Klášter Zlatá Koruna nabízí celkem dvě prohlídkové trasy

Klášter Zlatá Koruna nabízí celkem dvě prohlídkové trasy + jednu specilání pro objednané školní výpravy. Klášter můžete navštívit od dubna do října, denně mimo pondělí.

více na www.klaster-zlatakoruna.eu

Jsme na FACEBOOKU

Sledujte nás na FACEBOOKU a nepřijdete o žádnou novinku z Třeboně!

Virtuální prohlídka penzionu

Připravili jsme pro Vás virtuální prohlídky penzionu. Během pár minut si můžete projít celé ubytování.více

Pronájem chaty

Pronájem chaty nedaleko Třeboně. Přijeďte na Třeboňsko a užijte si dovolenou na chatě uprostřed jihočeských lesů.

VOLNÉ TERMÍNY

více
Ubytování Třeboň - levné ubytování v TřeboniPenzion Třeboň U ČápaUbytování Třeboň - penzion U Čápa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout