Jemčina (11 km od penzionu)

Lovecký zámeček Jemčina se nachází ve vesnici Jemčina, části obce Hatín, nedaleko Novosedel nad Nežárkou.

Na místě zámečku byl roku 1673 hrabětem Janem Jáchymem Slavatou vystavěn hřebčinec.Lovecký zámeček Jemčina

V roce 1790 prošel zámek a zámecký park přestavbou. Velké finanční prostředky si vyžádala úprava obory, která byla rozdělena na 33 rovnoběžných alejí, které protínalo 22 příčných alejí. V době největší slávy hřebčince zde chovali 64 klisen, 8 hřebců a smečka čítající 160 psů, kteří byli cvičeni a chováni ve zdejším psinci.

Okolo zámku vede silnice spojující Hatín a Novosedly nad Nežárkou a také červená turistická značka od Šimanova na Velkou Holnou. Zároveň tady začínají tři značené turistické stezky. První je žlutá vedoucí do osady Evženovo Údolí, druhou zelená mířící na Drahov a třetí modrá směřuje k Novosedlům nad Nežárkou.

Evženovo Údolí

Černínové tu roku 1898 vybudovali kamennou kapličku, od níž je možné podél Holenského potoka pokračovat až na hráz rybníka Velká Holná.

Velká Holná

Velká Holná (známá také pod názvem Holná) je devátý největší rybník v Jihočeském kraji a dvanáctý v celé České republice. Je pátý největší v okrese Jindřichův Hradec. Vodní plocha má rozlohu 230 ha. Zemní sypaná hráz je 384 m dlouhá a zadržuje asi 5,5 mil. m³ vody. Rybník byl vybudován ve 14. století a později v 16. století byl rozšířen a zpevněn Jakubem Krčínem.

Ve střední části rybníka se nachází ostrov Naxos s přírodní biosférickou rezervací. Na jižní straně hráze je památný strom - buk lesní s obvodem kmene 4,7 a výšky 30 metrů. Je starý přibližně 150 let.

Jsme na FACEBOOKU

Sledujte nás na FACEBOOKU a nepřijdete o žádnou novinku z Třeboně!

Virtuální prohlídka penzionu

Připravili jsme pro Vás virtuální prohlídky penzionu. Během pár minut si můžete projít celé ubytování.více

Pronájem chaty

Pronájem chaty nedaleko Třeboně. Přijeďte na Třeboňsko a užijte si dovolenou na chatě uprostřed jihočeských lesů.

VOLNÉ TERMÍNY

více
Ubytování Třeboň - levné ubytování v TřeboniPenzion Třeboň U ČápaUbytování Třeboň - penzion U Čápa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout