Třeboň a Třeboňsko

Pro lepší pohyb po Třeboni na kole vede nově Třeboní cyklostezka spojující Kopeček (zde najdete náš penzionu U Čápa) a místní část Břilice. Po celou dobu trasy nemusíte ani sesednout z kola, projedete ji celou bez zastavení.

Z Kopečku z penzionu vyrazíte po trase až k centru města (kde můžete navštívit níže popsané památky a zajímavosti), před branou pak odbočíte doprava a pokračujete podél Bertiných lázní.

Poté pokračujete podél Tyršova stadionu, autobusového nádraží a po cestě stále rovně až k Penny Marketu. Zde už se cyklostezka napojuje do Břilic. Po této trase se tak můžete dostat třeba na Pergolu u Sv. Víta na Kopečku nebo do Břilic, kde se napojuje na další cyklostezky.

Loutkové divadlo v Třeboni

Loutkové divadlo v Třeboni

V Třeboni se nachází pravé loutkové divadlo, které zde má několikaletou tradici. Loutkovou divadelní scénu najdete na náměstí, pokud projdete pod radniční věží do divadla J. K. Tyla.

Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni

Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni

Římskokatolický kostel svatého Jiljí a Panny Marie Královny v Třeboni se nalézá poblíž hlavního třeboňského Masarykova náměstí na bezejmenném náměstíčku v Husově ulici.

Zámek v Třeboni

Zámek v Třeboni

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. O jeho rozsahu svědčí více než 100 obytných místností. Budovy třeboňského zámku tvoří západní čelo Masarykova náměstí, na které zámecký areál plynule navazuje.

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka je hrobka rodu Schwarzenbergů v Třeboni, se nachází poblíž parku jihovýchodně od rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí. Každý den mimo pondělí, ji můžete navštívit. Prohlídky jsou každou půl hodinku, mimo polední doby.

Brány do Třeboně

Brány do Třeboně

Do samotného centra Třeboně vedou tři hlavní cesty, které lemují mohutné brány.

Lázně Třeboň

Lázně Třeboň

V Třeboni se nacházejí dvoje lázně - Lázně Aurora a Bertiny lázně. Bertiny lázně se nacházejí v docházkové vzdálenosti od penzionu Třeboň U Čápa.

Jsme na FACEBOOKU

Sledujte nás na FACEBOOKU a nepřijdete o žádnou novinku z Třeboně!

Virtuální prohlídka penzionu

Připravili jsme pro Vás virtuální prohlídky penzionu. Během pár minut si můžete projít celé ubytování.více

Pronájem chaty

Pronájem chaty nedaleko Třeboně. Přijeďte na Třeboňsko a užijte si dovolenou na chatě uprostřed jihočeských lesů.

VOLNÉ TERMÍNY

více
Ubytování Třeboň - levné ubytování v TřeboniPenzion Třeboň U ČápaUbytování Třeboň - penzion U Čápa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout